آیا کرمانشاه در لیگ آزادگان نماینده خواهد داشت؟

به گزارش محفل ایمانی شیب الخضیب به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فوتبال کرمانشاه پس از سال‌ها حضور تیم شیرین فراز در لیگ دسته اول و یک فصل حضور در لیگ برتر فوتبال، تیمی در سطح برتر و اول فوتبال ایران نداشت و بعثت با حضور در لیگ دسته دوم تنها نماینده فوتبالی این منطقه بود.

بعثت به‌عنوان نماینده فوتبالی استان کرمانشاه برای حضور در لیگ آزادگان با مشکل عدم نتیجه‌گیری مواجه بود تا سالها نماینده‌ای از کرمانشاه در سطح برتر و اول فوتبال ایران حضور نداشته باشد اما بعثت با خرید امتیاز شهرداری تبریز در آستانه حضور در لیگ دسته اول است.

حضور کرمانشاه با ٣ تیم در لیگ آزادگان

به جز بعثت کرمانشاه که با خرید امتیاز یکی از تیم‌های دسته اول فوتبال کشور در آستانه حضور در لیگ آزادگان است، انتقال تیم بادران تهران به کرمانشاه و بازگشت راهیان به فوتبال نیز احتمال حضور کرمانشاه با سه نماینده در لیگ دسته اول فوتبال را زنده کرده است.

پس از پایان رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اخباری از انتقال تیم متمول بادران تهران به کرمانشاه منتشر شد و دیدار سرپرست این تیم با استاندار کرمانشاه و مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز خبر این انتقال را تأیید کرد تا مردم کرمانشاه تحقق رویای حضور در لیگ دسته اول را نزدیکتر به خود حس کنند.

در این حال و هوا بازهم زمزمه نتیجه شکایت تیم راهیان کرمانشاه علیه فدراسیون فوتبال و رای دادگاه به نفع این تیم و بازگشت راهیان به لیگ دسته اول در محافل ورزشی استان سر و صدا کرد تا استان کرمانشاه در کنار بعثت به یکباره صاحب دو تیم دیگر در لیگ دسته اول شود.

رنگ باختن امیدهای فوتبالی کرمانشاه

حضور سه تیم از استان کرمانشاه در لیگ دسته اول به یک افسانه تا واقعیت شباهت دارد و عدم تحقق این اخبار سبب سردرگرمی مردم کرمانشاه شده است زیرا در ابتدا فریدون قربانیان رئیس هیئت مدیره باشگاه بادران تهران اعلام کرد که هیچ تصمیمی برای انتقال این تیم گرفته نشده و این بحث از اساس صحت ندارد که احتمالاً در ایام کم خبری فوتبال این شایعه در کنار دیگر شایعات ساخته شده است.

بعد از این مصاحبه مردم استان کرمانشاه نسبت به حضور تیم‌های بعثت و راهیان در لیگ آزادگان اطمینانی نداشتند تا مالک باشگاه بعثت کرمانشاه گفت: از ابتدا تأسیس تیم فوتبال بعثت کرمانشاه هدفم حضور در رقابت‌های لیگ دسته اول و سپس لیگ برتر بود که در ابتدا مراحل را پله پله طی کردیم و از لیگ دسته سوم به لیگ دسته دوم صعود کردیم.

افشین حسنی در گفت‌وگو با تسنیم افزود: در این سال‌های حضور در لیگ دسته دوم به ‌دلایلی موفق به صعود نشدیم و پس از آن به دنبال خرید امتیاز یک تیم دسته اولی بودیم که این امر محقق شده و با خریدن امتیاز تیم شهرداری تبریز، استان کرمانشاه در فصل جدید رقابت‌های لیگ آزادگان صاحب نماینده خواهد بود.

وی با بیان اینکه هدف از خرید این امتیاز حضور جوانان کرمانشاهی در این تیم است، گفت: استان کرمانشاه سرشار از استعدادهای فوتبالی است که به‌دلیل نبود امکانات به شهرهای دیگر مهاجرت کرده‌اند اما حال با حضور بعثت کرمانشاه در لیگ دسته اول به مانند گذشته قصد داریم تیمی بومی و با حضور جوانان کرمانشاهی روانه مسابقات کنیم.

پس از این مصاحبه مردم استان کرمانشاه از حضور یکی از سه تیم مدعی حضور در لیگ دسته اول مطمئن شدند تا اینکه مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز گفت که هنوز واگذاری امتیاز شهرداری تبریز نهایی نشده است.

علیرضا رحیمی در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره واگذاری امتیاز تیم لیگ دسته اولی شهرداری تبریز اظهار داشت: هنوز واگذاری نهایی انجام نشده است و ما در حال مذاکره با متقاضیان خرید هستیم و چند پیشنهاد از باشگاه‌های تهران،‌ کرمانشاه، بندرعباس و چند شهر دیگر داریم که به امید خدا هر کدام از این خریداران شرایط بهتری داشته باشند و شورای شهر تبریز آن‌ها را تأیید کند، امتیاز را به آن‌ باشگاه واگذار خواهیم کرد.

از سوی دیگر نیز با از بین رفتن امید حضور تیم بادران در کرمانشاه و اما و اگرهای حضور تیم بعثت در لیگ آزادگان، حضور راهیان کرمانشاه نیز در لیگ دسته اول با توجه به اینکه از روزی که سقوط کرد ادعای بازگشت داشته است دیگر حتی روزنه امید هم محسوب نشده تا مردم کرمانشاه از تماشای دیدارهای لیگ دسته اول در کرمانشاه ناامید باشند.

امیدها و ناامیدی‌های فوتبالی بعثت کرمانشاه

با وجود تکذیب خبر فروش امتیاز شهرداری تبریز به کرمانشاه اما باشگاه بعثت گزینه‌های سرمربی‌گری را برای حضور بهتر در لیگ آزادگان معرفی کرده است که در نهایت قرعه به نام فرشید استحقاری مربی فصل پیش بادران تهران افتاد و مواضع باشگاه نیز کماکان حضور در لیگ آزادگان است.

از سوی دیگر نیز با پیگیری خبرنگار تسنیم هیئت فوتبال استان کرمانشاه اعلام کرد که مجوز خروج از استان تیم بعثت کرمانشاه از لیگ دسته دوم و واگذاری آن به شهرداری تبریز و همچنین ورود به استان امتیاز لیگ دسته اول شهرداری تبریز رسماً از جانب اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه و هیئت فوتبال استان صادر شده است.

داستان بادران و راهیان از سوی کرمانشاه برای حضور در لیگ آزادگان را می‌توان تمام شده دانست اما بعثت تنها گزینه کرمانشاه برای حضور در لیگ دسته اول فوتبال است که حضور این تیم نیز در ابهام قرار دارد و تا روز قرعه‌کشی جام آزادگان نمی‌توان خبری قطعی در این باره مخابره کرد.

این ورودی در هیئت فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *