بازگشت 500 خانوار سوری به منطقه آزاد شده بیت جن در استان ریف دمشق

به گزارش محفل ایمانی شیب الخضیب به نقل از ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) شنبه شب نوشت که بازگشت اهالی شهرک بیت جن پس از آن بود که عناصر تروریستی موجود در این منطقه، سلاح های سنگین و نیمه سنگین خود را تحویل ارتش سوریه داده بودند.
وی ادامه داد: نیروهای ارتش با ورود به شهرک بین جن اقدام به خنثی سازی بمب ها و مین های برجا مانده در بخش ها و روستاهای بردعیا، تل مروان، مغرالمیر و تلول الحمر کردند.
منطقه معروف به شهرک بیت جن و روستاهای اطراف، جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر داشت که در اثر جنایت های تروریستی جبهه النصره و سایر گروه های مسلح، بیشتر از 6 سال بود که اهالی آن به روستاها و شهرهای مجاور کوچ کردند.
اواخر ماه گذشته میلادی و حدود دو هفته قبل، توافقی بین ارتش سوریه و عناصر تروریستی موجود در این منطقه ایجاد شد که به سبب آن، تروریست ها به همراه خانواده های خود و تحت نظارت هلال احمر سوریه از شهرک بیت جن به استان ادلب و درعا منتقل شدند.
پس از خروج عناصر مسلح تروریست، ارتش سوریه وارد این منطقه شد تا ضمن رسیدگی به وضعیت افراد باقیمانده در آن، کار تامین امنیت منطقه و اهالی آن را بر عهده گیرد.
ارتش سوریه در هفت سال گذشته با گروه های مختلف تروریستی که از سوی آمریکا، عربستان، رژیم صهیونیستی و برخی دیگر از کشورهای منطقه حمایت می شوند، در حال جنگ است.
خاورم**8005

این ورودی در دسته‌بندی نشده فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *