حمایت های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین ستودنی است

به گزارش محفل ایمانی شیب الخضیب به نقل از ایرنا ، ‘منیر غنام’ یکشنبه شب در ضیافت افطار سفارت کشورمان در دوحه اظهار داشت : مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره و با قدرت درحمایت از مردم مقاوم فلسطین بوده است .
وی افزود : همه گروهها و جریان های فلسطینی علیرغم برخی اختلافات در مقابل طرح ها و برنامه های صهیونیستی برای مدفون کردن آمال ملت و دور کردن فلسطین از محیط عربی – اسلامی با خرافاتی مانند ‘سرزمین موعود’ و ‘ملت برگزیده’ با سرافرازی و سربلندی ایستاده است .
سفیر فلسطین با انتقاد از مواضع دولت ‘ دونالد ترامپ’ رییس جمهوری آمریکا علیه قدس و مردم فلسطین گفت: دولت ترامپ جانبداری کامل از صهیونیست ها دارد و در واقع هر چه صهیونیست ها می گویند او تایید و تکرار می کند .
وی تاکید کرد : با این وجود تصمیمات آمریکا در مورد فلسطین ، مشیت و سرنوشت ما نیست و دشمنی های صهیونیست های وحشی موجب کرنش ما نمی شود . به مبارزه مشروع ادامه می دهیم تا به هدف خود که آزادی و بازپس گیری حقوق از دست رفته و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف است ، دست یابیم.
غنام گفت : آمریکا به عنوان یک شریک صهیونیست ها به دشمنی با ما وارد شده است و با اقدامات خود همه قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل را نقض کرده و با یک گستاخی خصمانه و مشمئز کننده در مقابل اراده جامعه بین المللی ایستاده است .
به گفته سفیر فلسطین، دولت آمریکا با اقدامات خلاف حق خود قانون جنگل و زورگویی را نهادینه کرده است .
وی، ملت فلسطین را صاحب یک اراده سخت و شکست ناپذیر دانست و تاکید کرد که فلسطین با تمام قدرت و شجاعت خود در مقابل برنامه های صهیونیسم جهانی و همپیمانان آن خواهد ایستاد . اگر زور آنان زیاد است مردم فلسطین هم به ایمان خود پشتگرم هستند .
در ادامه مراسم، محمدعلی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر هم طی سخنانی ضمن خوشآمدگویی به میهمانان اظهار داشت: این روزها در حال سپری کردن سالگرد روز قدس که مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در هرسال می باشد، هستیم. مناسبتی که به مثابه پاسخی از سوی ملت های اسلامی و آزادی خواهان جهان به ندای امام خمینی قدس سره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران جهت یاری رساندن به ملت فلسطین وروز یاری رساندن به قضایای عادلانه واصولی می باشد کما اینکه بیانگر مخالفت با اشغال قدس ودعوت جهت آزاد سازی آن بوسیله وحدت وترک تفرقه می باشد.
سفیر ایران با بیان اینکه حمایت از پایداری ملت فلسطین وایستادگی در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی، مسئولیت مشترک همه جوامع اسلامی و بین المللی می باشد ، گفت : روز جهانی قدس، سنتی است که امام خمینی قدس سره آن را بنیان نهاد تا بر پیام این انقلاب وجانبداری آن از قضایای امت اسلامی و در رأس آن قضیه فلسطین، تاکید نماید.
ضیافت افطاری سفارت ایران ، یکشنبه شب با حضور مسئولین قطری، سفرای خارجی مقیم ، نهادهای ایرانی ، اعضای سفارت ، استادان دانشگاه و ایرانیان مقیم با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران در دوحه در محل سفارت ایران برگزار شد.
در حاشیه این مراسم، نمایشگاه کتابی از آثار امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی و همچنین کتابهایی با موضوع فلسطین به زبان های مختلف برپا شد.
خاورم**1508**3404

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *