سفیر الجزایر در دمشق: دفاع از حاکمیت حق سوریه است

به گزارش محفل ایمانی شیب الخضیب به نقل از دوشنبه شب ایرنا، بوشه (امروز) در گفت و گو با روزنامه الوطن سوریه افزود: اطمینان دارم که ملت های عربی نمی پذیرند که سوریه زیر ظلم و ستم باشد.
وی اضافه کرد: همه جهان عرب در کنار سوریه و ملت این کشور ایستاده اند.
بوشه اظهار کرد: هنگامی که اوضاع و احوال ملت سوریه خوب باشد حال کشور الجزایر نیز خوب است.
2 ماه قبل نیز ‘عبدالقادر مساهل’ وزیر امورخارجه الجزایر تاکید کرد که در حال حاضر شرایط تغییر کرده و سوریه در مبارزه با تروریسم پیروز شده است.
وزیر امورخارجه الجزایر بار دیگر خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شده بود و گفت: از زمان تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب، 2 کشور عربی عضو اتحادیه عرب بودند که با این اقدام همراهی نکردند که یکی از این کشورها الجزایر بود.
وی افزود: دلیل این نوع موضع گیری الجزایر هم روشن است زیرا ما در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نمی کنیم.
اتحادیه عرب در 25 آبان 1391 عضویت دمشق را در این سازمان عربی به حالت تعلیق در آورد در حالی که سوریه خود یکی از موسسان آن است.
وزیر امور خارجه مصر نیز 21 اسفندماه گذشته نیز در واکنش به بازگشت دوباره سوریه به اتحادیه عرب، گفته بود که این کشور دیر یا زود باید به اتحادیه عرب بازگردد.
«ابراهیم الجعفری» وزیر امورخارجه عراق نیز پیش از این در نشست اتحادیه عرب در قاهره گفته بود: نمی توان بیش از این غیبت سوریه را از اتحادیه عرب تحمل کرد، زیرا مغز کشورهای عربی است.
سوریه هفت سال است با حضور گروه های مسلح تروریستی – تکفیری همچون داعش و تحریر الشام (جبهه النصره) که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه به ویژه سعودی حمایت می شوند، با بحران روبه رو است.
خاورم**8005 *شبس*1488 * انتشاردهنده: بهمن بامداد**

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *