طولانی‌ترین آیه قرآن؛ اهرم محکمی در کاهش آمار زندانیان جرائم غیر عمد

طولانی‌ترین آیه قرآن؛ اهرم محکمی در کاهش آمار زندانیان جرائم غیر عمد

 به گزارش محفل ایمانی شیب الخضیب به نقل از ایکنا از همدان، حسن خانجانی معاون دادگستری استان همدان، یکشنبه، 20 خرداد ماه در دوازدهمین جشن گلریزان ستاد دیه استان جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار کرد: ستاد دیه مجموعه ای مردمی و با کمک خیرین در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه ستاد دیه ابتدا در تهران شکل گرفت افزود: این مجموعه بعد‌ها در تمامی استان‌ها نمود عینی یافت که در این بین همواره از کمک دستگاه‌هایی همچون دادگستری، اداره زندان‌ها، کمیته امداد و خیرین بهره مند است.

معاون دادگستری استان همدان اضافه کرد: به سبب انجام وظیفه دینی، ملی، شرعی و اجتماعی خود در حمایت از زندانیان نیازمند در بند اسارت در این جا جمع شده ایم.

خانجانی با بیان اینکه طولانی‌ترین آیه قرآن اهرم محکمی در کاهش آمار زندانیان است گفت: طبق آیه شریفه« يَا أَيُّهَا ﭐلَّذِينَ ءَامَنُواْ إِذَا تَدَايَنتُم بِدَيْنٍ إِلَىٰ أَجَلٍ مُّسَمًّى فَـﭑکْتُبُوهُ وَلْيَکْتُب بَّيْنَکُمْ کَاتِبٌ بِـﭑلْعَدْلِ وَلَا يَأْبَ کَاتِبٌ أَنْ يَکْتُبَ کَمَا عَلَّمَهُ ﭐللَّهُ…؛ اي کساني که ايمان آورده‏ايد هرگاه به يکديگر وامي تا مدت معيني داديد آنرا بنويسيد نويسنده‏اي در بين شما آن را به درستي بنويسد…)(بقره/ آیه 282) باید در انجام معاملات دقت شود.

وی عنوان کرد: اگر مردم در امر ازدواج و تعیین مهریه‌های خود دقت داشته باشند آمار زندانیان حاضر در زندان‌ها کاهش خواهد یافت، بیمه وسیله نقلیه و عدم اجازه رانندگی به فرزندان کم وسن وسال و بدون گواهی‌نامه از دیگر مواردی که می‌تواند در کاهش آمار زندانیان جرائم غیر عمد موثر واقع شود.  

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *